Nalezení dokonalých obrouček: Jak vybrat správné brýle pro váš tvar obličeje

Jak vybrat správné brýle pro váš tvar obličeje

Dokonalé brýle dokážou s vaším vzhledem zázraky – ale s tolika tvary a velikostmi obrouček, ze kterých si můžete vybrat, jak víte, které nejlépe doplní tvar vašeho obličeje? Naštěstí je výběr správných brýlí pro váš tvar obličeje jednodušší, než si možná myslíte!

Pokud máte oválný tvar obličeje, máte štěstí. Jedná se o nejuniverzálnější tvar obličeje, takže si můžete nasadit téměř jakýkoli styl brýlí. Rámy, které jsou širší než vaše čelo, jsou obzvláště lichotivé a rámy, které jsou mírně zakřivené, mohou pomoci vyvážit délku vašeho obličeje.

Čtvercové tvary obličeje vypadají nejlépe s rámečky, které mají zakřivené nebo zaoblené okraje pro zjemnění úhlů obličeje. Širší rámy, jako jsou letci nebo kočičí oči, mohou pomoci odvést pozornost od čelisti.

Pro ty, kteří mají obličej ve tvaru srdce, jsou nejlepší tvary rámů, které jsou dole širší, jako jsou rámy motýlků nebo letců. Tyto rámy pomáhají odvést pozornost od čela a rozšířit spodní polovinu obličeje.

Kulaté obličeje vypadají nejlépe s hranatějšími rámečky, jako jsou čtvercové rámečky nebo obdélníkové rámečky. Širší rámy také pomohou prodloužit obličej a vypadat tenčí.

A konečně, lidé s kosočtvercovými tvary obličeje by se měli držet rámů se zakřivenými okraji, jako jsou oválné rámy nebo rámy s kočičíma očima. Tyto rámečky pomáhají změkčit ostré úhly obličeje a dodávají rovnováhu.

Bez ohledu na to, jaký máte tvar obličeje, jsou tu pro vás dokonalé brýle. S trochou výzkumu a experimentování budete schopni najít pár, který doplní vaše funkce a pomůže vám vypadat co nejlépe. Hodně štěstí!

Brýle jsou také skvělé pro zlepšení vašeho zraku, umožňují vám vidět věci jasněji a přesněji.


Mezi další výhody brýlí patří ochrana vašich očí před škodlivým UV zářením, snížení oslnění a namáhání a pomáhá předcházet infekcím očí.
Ať už nosíte brýle na čtení nebo dioptrické brýle na řízení, mohou vám pomoci usnadnit a zpříjemnit každodenní úkoly. A protože je k dispozici tolik různých stylů a možností, výběr brýlí nebyl nikdy jednodušší!


Pokud tedy hledáte způsob, jak zlepšit svůj zrak a celkové zdraví, zvažte, zda si vzít brýle ještě dnes.